Zázračný doplnok pre Vašu čistú pleť

Čo je chlorella a prečo by ste ju mali poznať?

Nepoznáte chlorellu? Nuž, ak sa chystáte mať čistú pleť, mali by ste. Chlorella je sladkovodná riasa a superpotravina, ktorá je nabalená s vynikajúcim zeleným pigmentom známym ako chlorofyl. Ak si spomeniete na základy prírodovedy zo základnej školy, chlorofyl je pigment, ktorý robí rastliny zelenými a zdravými. Je plný zdravotných a wellness benefitov a obsahuje veľké množstvo bielkovín (hurá, aminokyseliny!), železa a vitamínov A, B a C.

chcem mať čistú a žiarivú pleť.

Chlorofyl: Tajomstvo zelenej farby

Chlorofyl, na ktorý je chlorella bohatá, je kľúčom k jej úžasným benefitom pre zdravie a vzhľad pokožky. Okrem jeho schopnosti detoxikovať telo poskytuje silnú obranu proti voľným radikálom, ktoré prispievajú k predčasnému starnutiu pleti. A teda, čím lepšie sa proti nim dokáže vaša pleť chrániť, tým dlhšie budete vyzerať mlado. Po lopate vysvetlené.

Ako chlorella prospieva vašej pleti

Celkové zlepšenie tónu pleti

Konzumácia chlorelly môže viditeľne zlepšiť tón vašej pleti, dodať jej zdravý a žiarivý vzhľad. A to vám garantujem, že toto každá z nás chce. Veď kto by chcel, aby jeho pleť mala sivastý nádych, taký častý po zime, keď naša pleť nedostáva dostatok slnka. Len si predstavte, ako vaša pleť žiari, keď sa vrátite z prvého slniečka alebo letnej dovolenky. Táto malá superpotravina stimuluje regeneráciu buniek, čo vedie k rovnomernejšiemu a sviežejšiemu tónu pleti.

Obnova produkcie kolagénu

Okrem mnohých svojich benefitov, chlorella významne prispieva aj k produkcii kolagénu v našej pokožke. Kolagén je základný stavebný proteín, ktorý udržuje pokožku pevnú, pružnú a mladistvú. S pribúdajúcim vekom sa prirodzená produkcia kolagénu v našom tele znižuje, čo vedie k vzniku vrások a strate elasticity pokožky.

Chlorella stimuluje telo k vyššej produkcii kolagénu vďaka svojmu bohatému obsahu vitamínu C a rôznym antioxidantom. Vitamín C je nevyhnutný pre syntézu kolagénu, zatiaľ čo antioxidanty chránia existujúci kolagén pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Táto schopnosť chlorelly podporovať tvorbu kolagénu a chrániť pokožku pred predčasným starnutím robí z nej výnimočný doplnok pre každého, kto si praje zachovať svoju pokožku v optimálnom stave a spomaliť známky starnutia. A to chceme my ženy asi všetky, či? Zastaviť alebo teda aspoň spomaliť starnutie, zminimalizovať tvorbu vrások a zjemniť tie, ktoré sa nám na tvári a dekolte objavili.

Boj proti starnutiu a slnečnému poškodeniu

Chlorella vie, ako bojovať proti starnutiu a trvalému poškodeniu spôsobenému slnkom. Jej antioxidatívne vlastnosti chránia pokožku pred škodlivým UV žiarením a pomáhajú zmierniť už existujúce poškodenie spôsobené slnkom.

Chlorella: Všestranný pomocník pre všetky typy pleti

Upokojenie začervenania a zápalu

Chlorella je skvelá nielen pre jej účinky proti starnutiu, ale aj pre schopnosť upokojiť nechcené začervenanie a zápal pokožky (akné), ktorým trpíme občas všetci. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam je ideálnou voľbou pre ľudí s citlivou alebo problematickou pokožkou.

Ako chlorella rieši problémy žien s pleťou

Mnohé ženy bojujú s rôznymi problémami pleti – od akné, cez suchú pokožku, až po prvé známky starnutia. Chlorella môže byť riešením pre mnohé z týchto problémov. Posilňuje obrannú schopnosť pokožky, hydratuje, znižuje viditeľnosť vrások a pomáha v boji proti akné tým, že redukuje zápal a podporuje hojenie.

Ako zaradiť chlorellu do starostlivosti o pleť

Jednoduché spôsoby použitia chlorelly

Zaradenie chlorelly do vašej starostlivosti o pleť je jednoduché. Môžete začať s pridaním chlorellového prášku (alebo tabliet) do vašich smoothies alebo vody, čím podporíte vašu pokožku zvnútra. Pre vonkajšie použitie môžete skúsiť domáce masky na pleť, ktoré obsahujú chlorellu, pre priamy benefit na pokožke.

Tip: Domáca maska na pleť s chlorellou

Skúste si vyrobiť domácu masku zmesou chlorellového prášku, vody a prírodného oleja (ako je kokosový alebo jojobový) na vytvorenie bohatého, upokojujúceho prípravku, ktorý vašej pleti dodá všetky potrebné živiny:

  1. Príprava chlorelly: Ak máte tabletky chlorelly, jemne ich rozdrvte medzi dvoma lyžičkami, až kým nezískate jemný prášok. V prípade použitia práškovej chlorelly stačí odmerať pol lyžičky.
  2. Ak máte aj zelený jačmeň, pridajte aj ten. (Ak nie, pokračujte ďalej). K chlorelle pridajte približne rovnaké množstvo jemne mletého jačmeňa na zvýšenie nutričnej hodnoty masky.
  3. Vytvorenie konzistencie pasty: Pridajte len pár kvapiek vody – naozaj len toľko, aby vznikla hustá, ale roztierateľná pasta. Pre tie z vás, ktoré máte suchú pokožku, odporúčam nahradiť vodu pár kvapkami olivového oleja pre extra hydratáciu.
  4. Aplikácia a pôsobenie: masku nechajte na tvári pôsobiť 10-15 minút. Potom ju opláchnite vlažnou vodou a naneste svoj obľúbený hydratačný krém.

Výsledkom bude žiarivá pleť s viditeľne stiahnutými pórmi. Ak trpíte na akné alebo zápaly, uvidíte ich výrazné zmiernenie. Navyše, táto maska pozitívne ovplyvňuje mikrobióm vašej pokožky. 🌿

Prečo by chlorella nemala chýbať vo vašej kozmetickej taštičke

Chlorella je bezpochyby zeleným superhrdinom, keď ide o starostlivosť o pokožku. Jej bohaté zloženie a mnohostranné výhody robia z nej neoceniteľného pomocníka v dennej rutine starostlivosti o pleť. Či už ju pridávate do svojej stravy alebo používate priamo na pokožku, chlorella môže mať výrazný pozitívny vplyv na zdravie a vzhľad vašej pleti. Tak prečo ju nezačleniť do svojho života už dnes a uvidíte rozdiel, ktorý môže chlorella priniesť vašej pokožke. Pre viac informácií nám kľudne napíšte na naše sociálne siete alebo do komentára:

Instagram Facebook alebo na email zuzana@rejoy.sk

FAQ: Význam chlorelly pre pleť

1. Je chlorella vhodná pre všetky typy pleti?
Áno, chlorella je skvelá pre všetky typy pleti vrátane citlivej, mastnej, suchej alebo zmiešanej. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam dokáže upokojiť podráždenú pokožku, zatiaľ čo jej vysoký obsah antioxidantov a vitamínov podporuje zdravie a výživu pokožky. Avšak, ako pri každom novom produkte, odporúčame najprv otestovať malé množstvo na malej časti pokožky.

2. Ako často by som mala používať chlorellu na pleť?
Pre najlepšie výsledky sa odporúča používať chlorellu v starostlivosti o pleť 2-3 krát týždenne. Ak používate chlorellu vo forme masiek alebo aplikujete priamo na pokožku, pravidelné používanie vám pomôže maximalizovať jej blahodárne účinky, ako je zlepšenie tónu pleti, stimulácia produkcie kolagénu a ochrana pred predčasným starnutím. Dôležité je sledovať reakciu vašej pokožky a prispôsobiť frekvenciu používania podľa jej potrieb.

3. Môže chlorella pomôcť pri redukcii akné a zápalov na pleti?
Áno, chlorella môže byť účinná pri redukcii akné a zápalov na pleti vďaka svojim silným protizápalovým a antibakteriálnym vlastnostiam. Pravidelným používaním chlorelly môžete pomôcť znížiť produkciu mazu, čistiť upchaté póry a podporovať hojenie existujúcich zápalov. Chlorella tiež podporuje detoxikáciu tela, čo môže mať priaznivý vplyv na celkový vzhľad pokožky a zníženie prejavov akné. Pre maximálny účinok kombinujte vonkajšie aplikácie s vnútorným užívaním chlorelly, aby ste podporili celkové zdravie pokožky zvnútra aj zvonka.

4. Kde si môžem chlorellu objednať v extra kvalite? Napíšte nám do komentára, do správy na sociálnych sieťach alebo na email zuzana@rejoy.sk my vás nasmerujeme.